Bambusové podlahy

V posledních letech si stabilní pozici mezi podlahovými krytinami vydobyl bambus. Bambusové podlahy vynikají svým netradiční elegantním vzhledem. Jejich fyzikální a užitkové vlastnosti jsou unikátní, díky velké tvrdosti bambusu. Tyto podlahy jsou vhodné jak do obytných prostor, tak do komerčních a reprezentativních prostorů. Bambusová podlaha je výbornou alternativou na dřevěné plovoucí podlahy.

podlaha z bambusového dřeva

Bambus je velmi ekologickou rostlinou. Jeho růst je mnohem rychlejší než u běžných dřevin. Zpracovávat se může již po čtyřech či pěti letech růstu. Je to velmi rychle obnovitelný zdroj.

Na jednotlivé lamely krytin se používají spodní části bambusových stonků, které vynikají svojí pevností. Podlahové díly se vyrábějí skládáním či lepením předem připravených lamel. Podlahy mají pestrou paletu vzorů, která závisí na skladbě bambusových lamel. Pokud budete krytiny pokládat horizontálně bude imitována původní kresba materiálu typická svými kolínky. Při vertikální skladbě jsou zvýrazněny rovnoběžné linie. Dalším velmi zajímavým provedením je mramorové provedení či design nazývaný „zebra“.

Barevné provedení je buď světlé přírodní nebo tmavší, které je charakterizováno odstíny kávy. Povrch se opravuje lakem a nebo olejem, které jsou určeny na použití do interiéru.