Jakou podlahu pro automobilový přístřešek?

V současné době dojíždí do zaměstnání více než polovina Čechů automobilem, kterých na našich silnicích stále přibývá. Avšak je nedostatek garážového stání, a proto je tu otázka, jak automobil při parkování ochránit před deštěm, sněhem nebo ledovými kroupami, které by mohly vůz vážně poškodit.

přístřešek pro auto

Praktický automobilový přístřešek

Rychlé a především finančně nenáročné řešení je stavba parkovacího stání, která je krytá praktickým přístřeškem. Těchto jednoduchých zastřešení pro automobily je možné u rodinných domů a venkovských chat vidět čím dál více. Přístřešek sice nenahradí garážové stání, avšak automobil výrazně ochrání před nevlídným počasím.

Jak zvolit kvalitní podlahu?

K novému přístřešku patří také kvalitní podlaha, ale její výběr mnoho lidí podceňuje. Při výběru podlahy by se měli zaměřit hlavně na její užitné vlastnosti. Podlaha vhodná pro automobilové stání by měla být pevná, vodopropustná, mrazuvzdorná a také by měla být odolná vůči olejům a solím.

Špatný výběr podlahy se projeví jako její poměrně rychlé opotřebení. Z automobilů tu a tam ukápnou provozní kapaliny, a v zimě z nich na podlahu stéká sníh se solí. Pak je například zámková dlažba nebo betonový povrch již po několika málo měsících poškozený skvrnami a nečistotami.

Vynikající užitné vlastnosti má kamínková podlaha, která se pro automobilové přístřešky také velmi hodí. Kamínkový povrch je totiž vodopropustný, a proto se nemusí nijak spárovat. Voda stékající z automobilu se sama vsákne do podloží. Kamenný koberec je navíc odolný proti solím, a případné znečištění od olejů snadno odstraníte vysokotlakým čističem.

Další možnosti použití podlahy

  • průjezdové cesty, parkoviště, nezpevněné, nesoudržné podklady
  • aplikace na nezpevněné podloží
  • nezpevněné plochy, příjezdové cesty, veřejná prostranství
  • povrchy, ve kterých je třeba dosáhnout větší stability podloží bez nutnosti výkopových
  • prací
  • řešení vodopropustného povrchu