PVC podlahy

PVC je zkratkou pro polyvinylchlorid. Statistika uvádí, že se jedná o druhou nejvíce používanou umělou hmotu na Zemi. Výroba se uskutečňuje polymerací vinylchloridu, odkud se odvíjí také jeho název. Vyrábí se od roku 1935 a od běžných plastů se liší obsahem chloru. Podlahové krytiny vyrobené v PVC jsou velmi odolné, hygienické a nenáročné na údržbu.

pvc podlaha

Jejich tepelné izolační schopnosti jsou také a dobré úrovni. Jejich zvukově izolační schopnosti jsou také na vysoké úrovni. V dnešní době můžeme říci, že už jsou i lidskému oku líbivé. Tato krytina je také vhodná pro chůzi, nedochází totiž k nadměrnému namáhání kloubního aparátu.

Polyvinylchloridové podlahy se vyrábí i lehčené, přitom se vyznačují komfortem měkké pěny. Můžete si také zakoupit PVC se speciální povrchovou úpravou, která usnadňuje údržbu. Zvuková izolace dosahuje průměrných hodnot 19 dB. Na PVC může být aplikována i antistatická úprava. Některé podlahy vyrobené z PVC jsou vhodné i na podlahové vytápění. Krytina se vyrábí v mnoha imitacích dřevěných podlah.

PVC krytiny se rozdělují do tříd. Podle této třídy poznáme kam se krytina hodí a ka jak velkou zátěž je určena. Díky svým elektrostatickým vlastnostem je vhodná i do počítačových učeben.