Vytopená podlaha

Vytopená podlaha, stěny nebo strop v bytě nebo rodinném domě nejsou nic neobvyklého. Může k tomu dojít snadno nějakou nehodou, což se stává celkem často. Zařízení a rozvody se ničí, ale vy musíte pokaždé zachovat chladnou hlavu a rychle se rozhodnout, co s tím udělat.

Voda na podlaze

Možné příčiny vytopení podlahy

Příčin, které tyto problémy mohou způsobit, je hned několik. Může to být buď prasklá nebo vypadlá přívodní hadice od pračky nebo myčky, prasklé podlahové topení nebo vodovodní rozvod apod. V bytových domech bývá častou nehodou vytopení sousedy, kteří bydlí nad vámi.  

Během prvních dnů po vytopení podlahy to mnohdy vypadá, jakoby se nic nestalo. Avšak to je omyl, protože žádná laminátová či dřevěná podlaha a stěny na vytopení nikdy nezareagují ihned. Voda si totiž nejdříve vyhledá místo, kudy může protéct a teprve pak se odpařuje a vlhkost začne pronikat do všech stran. Aby se podlaha a stěny daly ještě zachránit, záleží na rozsahu vytopení.

Jestliže u vás v bytě vnikla voda pod podlahu, pak proveďte:

  1. Demontujte soklové lišty.
  2. Demontujte podlahu, ale občas postačí, když rozeberete jen část podlahy, pod kterou voda vnikla.
  3. Podklad, kterým bývá nejčastěji beton, je nechte důkladně vyschnout, což trvá 7 – 21 dní podle množství vody.
  4. Stěny nijak neošetřujte, než budou úplně suché.
  5. Po úplném vyschnutí podkladu a stěn můžete rozebranou podlahu položit zpět, anebo si pořídit podlahu novou.
  6. Pokud si nejste jisti, že je podklad zcela vyschlý, můžete kontaktovat firmu specializující se na podlahy, která má k dispozici vlhkoměr a podklad vám odborně změří. Podlaháře kontaktujte i v případě, že nevíte, jak vytopenou podlahu demontovat.

Vysoušení podlahy

Rozpoznat, jestli je podlaha a její podklad dostatečně suchý, je pro laika náročné. Pokud se jedná o velké vytopení, může to trvat velice dlouho a plísně se tak jako tak mohou objevit. V obou případech se doporučuje vyhledat a kontaktovat odbornou firmu, která má své metody, technologie a zkušenosti.

Tato odborná firma vám nejdříve navrhne plán vysoušení a v rámci tohoto plánu posoudí stav podlahy a navrhne efektivní řešení, které pomocí svých specializovaných technologií také zrealizuje. Tak získáte odborné 100% účinné a rychlé vysoušení podlah. Výsledkem je perfektně vysušená podlaha, a proto nehrozí žádné plísně ani další problémy.