Vinylová podlaha

Vinylové podlahy jsou velmi oblíbeným prvkem při rekonstrukcích bytů a rodinných domů. Jsou velmi oblíbené díky tomu, že velmi stylově napodobují dřevěné podlahy s jemností dlažby. Tyto podlahy poskytují také skvěly akustický komfort a styl. Vinylové podlahy se skládají z několika vrstev. Spodní vrstva je zvukotěsná a velmi dobře přilnavá k připravenému povrchu.

Vinylová podlaha v kuchyni

Vámi vybraný vzor vzniká tak, že se vytiskne díky moderním metodám na speciální fólii. Nášlapná vrstva je transparentní nebo-li průsvitná. Její tloušťka dosahuje 0,3 milimetru. Tato vrstva je umístěna na fólii a chrání ji. Podlahy mohou mít také reliéfní povrch, který lépe imituje přirozený vzhled dřevěné podlahy.

Další vrstvou může být vrstva superguard, jejíž cílem je ochrana podlahy před nečistotami a poškrábáním. Tento typ podlahy můžete klidně použít i ve vlhkých místnostech a její čištění je možné i pomocí vody. Podlahu však můžete zbavit nečistot i díky vlhkému hadru, měkkého kartáče a vysavačem. Pokud si chcete podlahu nainstalovat sami, najdete mnoho návodů jak na pokládku na internetu. Na internetu najdete také pestré vzorkovníky, kde si můžete vybírat motivy Vaší budoucí podlahy.

Vinylové podlahy a jejich výhody

Kdo vinylovou podlahu má, ten ví, že jsou téměř nezničitelné. Jsou odolné vůči vodě, oděru a jinému mechanickému poškození, rozměrové stálé a pohodlné. Vinylové podlahy jsou oproti laminátovým výrazně teplejší, velmi snadno se udržují a čistí. Vinylové podlahy, které mají navíc korkovou izolační vrstvu, jsou i velmi tiché, takže se nemusíte bát, že by vaše ratolesti rušily hlukem sousedy.