Korková plovoucí podlaha

Korkové plovoucí podlahy jsou krytina, která je velmi zajímavá svým vzorem. Jejich specifickou kvalitu si vychutnáte hlavně při chůzi naboso. Jejich velkou devízou je totiž tepelná izolace, budete tak mí nohy stále v teple, což je velký komfort. Vlastnosti korku jsou také vhodná pro ostatní pokoje, než jenom pro ložnici, protože šetří kloubní pohybový aparát.

Korková podlaha

Podlahy se vyrábí z těch nejlepších korků. Jejich odstíny jsou příjemné přírodní krémové tóny, které působí teple. Tyto podlahy jsou vhodné u do dětských pokojů, protože tepelně izolují a dětem, které si často hrají na zemi není zima. Podlahy jsou výhodné pouze pro domácí použití. Tento materiál si lidé vybírají také kvůli příjemnému vzhledu. Korek je na podlahové krytiny pečlivě vybírán.

První loupání korku může nastat nejdříve ve 25 letech a nebo po dosáhnutí sedmdesáti centimetrů v obvodu. Další sběry se provádějí každých devět let pouze v letních měsících. Na podlahové krytiny jsou vhodné až třetí sběry korku. Předešlé nemají totiž potřebnou kvalitu. Stěny buněk jsou tvořeny celulózou, suberinem a voskem. Díky suberinu je korek neprostupný pro tekutiny a vzduch. Korek má také ideální vlastnosti po stlačení. Vrací se po chvíli do původní polohy.