Venkovní koberce na terasu 

htěli byste mít na terase či balkóně stejné pohodlí jako doma? Není nic jednoduššího, než si pořídit báječné kousky také pod nohy. Můžete si tedy vybrat venkovní koberec podle vašeho oblíbeného stylu. Koberce na balkon či terasu jsou hitem léta!

Venkovní koberec na terase

Tyto koberce jsou vyráběny většinou o šířce dva, tři nebo čtyři metry a kupují se na metry podle toho, kolik ho potřebujete. Vlákna těchto koberců jsou vyrobena z polypropylenu a v podkladu jsou drenážní otvory, kterými odtéká voda.

Nejznámější venkovní koberce jsou někdy označovány jako umělý trávník. Většina lidí upřednostňuje zelenou barvu, avšak na trhu je k mání asi patnáct odstínů od růžové, přes fialovou až po tyrkysovou. je tedy na každém, jakou barvu si vybere dle své libosti.

V současné módě jsou kusové koberce, které se nedají od těch v obýváku skoro rozeznat.

Krásné venkovní koberce pro váš balkon či terasu

Rozdíl venkovních koberců od těch „obývákových“ je hlavně v materiálu a odolnosti. Koberce, které jsou určené do exteriéru musí být především UV stabilní, aby na slunci brzy nevyšisovaly a nepřišly o svou barevnost. Tyto koberce se vyrábí pouze a jen z umělých vláken. Zpravidla se jedná o polypropylen či polyamid, což jsou voděodolné materiály, a proto venkovní koberce rychle uschnou, což je pro exteriér nutná vlastnost.

Tato navíc zjednodušuje údržbu těchto koberců. Jestliže je nutné koberec po dešti či silné průtrži mračen umýt, stačí k tomu obyčejná voda, do které můžete přidat mýdlový roztok. Naopak se nesmí používat jakékoliv agresivní a bělicí přípravky, které by po sobě zanechaly nehezké fleky.

Výhody venkovních koberců

K domu i zahradě je třeba patřičné vybavení. Nejčastěji je to zahradní nábytek, ke kterému se báječně hodí právě venkovní koberce. Ty jsou vyráběny z odolných materiálů, kterými jsou např. umělé příze ze stoprocentního polypropylenu. Jedná se o tzv. umělý sisal. Takový koberec snese i větší zmoknutí a v létě i přes silný sluneční žár zůstane barevně stabilní. Pokud jde o barvy koberce, můžete si vybírat mnoha barevných provedení.

Kam jsou vhodné

Venkovní koberce se skvěle hodí nejen na balkony a terasy, ale i do předzahrádek, okolí bazénů nebo poslouží jako náhrada trávníků. Uplatňují se také pod pergolou, v zahradních přístřešcích a altáncích.

Péče o venkovní koberce po sezóně

Díky použitým materiálům zachovávají venkovní koberce svůj vzhled. Pokud se na nich objeví skvrny, které zaschnou, tak se hůře čistí, a proto je třeba tyto skvrny nenechat zaschnout a ihned je vyčistit. Po ukončení sezóny je nutné koberec celoplošně vyčistit speciálním suchým práškem, a to před tím, než jej uschováte. Mějte na paměti, že venkovní koberce se nesmí skladovat vlhké.